Szukasz odzieży plus size – radzimy jak dobrze wybrać

odzież damska plus size - jak dobrze wybrać

Wybierając ubrania plus size nie można koncentrować się jedynie na wyglądzie ubrania. Żeby ubranie się dobrze nosiło potrzeba czegoś więcej niż atrakcyjnego kroju.

Właściwy rozmiar

Wybierając ubrania plus size (choć nie tylko) powinno się dobrze sprawdzić wymiary. Nie zawsze rozmiar na metce odpowiada temu rzeczywistemu. Dlatego dobrze jest znać swoje wymiary. W ten sposób lepiej dobierze się ubranie, łatwiej dopasuje do swojej figury i wyszuka taki model, który będzie uwzględniał wszystkie kryteria. Nosząc rozmiar plus size nie trzeba też od razu kupować ubrań na wyrost lub zbyt luźnych ubrań. Wystarczy dobrać odpowiednie wymiary, by móc cieszyć się wygodnymi, ale i dobrze wyglądającymi strojami.

Wysoka jakość

Wybierając ubrania plus size należy przede wszystkim sprawdzić jakość wykonania ubrań. Ważne jest, aby były poprawnie skrojone i uszyte z dobrej jakości materiałów. Dobrze byłoby, żeby pochodziły od polskich producentów i ze sprawdzonych źródeł. W ten sposób ubrania są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale przede wszystkim bardziej etyczne. Choć nie dla każdego jest to czynnik najważniejszy, to kupując droższe ubrania wart mieć świadomość skąd pochodzą i kto zajmował się ich szyciem.

Jeśli ubrania wykonane są z wysokiej jakości materiałów i są dobrze uszyte będą służyły przez więcej niż przez jeden sezon i nie stracą na swoim wyglądzie, jeśli będą dobrze prane. Dlatego też należy czytać metki i weryfikować czy zakup spełnia określone standardy.

Z opcją zwrotu

Choć sklepy internetowe zyskują na popularności, to należy wybrać takie punkty, które oferują możliwość zwrotu zamówienia lub wymiany. W ten sposób, jeśli kupuje się ubranie w nowym sklepie lub gdy nie posiada się swoich wymiarów (i nie można ich sprawdzić), zyska się gwarancję, że wybrane ubrania będzie można zwrócić, jeśli nie będą pasować. Jest to także wygodne, gdy trudno jest ocenić kolor czy fason. Sklepy oferujące możliwość wymiany zamówionych ubrań pojawiają się coraz częściej. Klient, po odebraniu zamówienia, ma kilkanaście lub kilkadziesiąt dni, na to by sprawdzić czy ubrania są zgodne z ich oczekiwaniem.

Czego unikać?

Choć każde ubranie istnieje dla człowieka, a nie odwrotnie, to nie zawsze wszystko każdemu pasuje. Dlatego też wybierając się na zakupy odzieżowe warto zastanowić się czego się potrzebuje, jakie są oczekiwania i w czym czuje się najlepiej. W ten sposób zyska się pewność, że podjęta decyzja zakupowa będzie dobra. Nie należy kupować ubrań na wyrost lub za małych (w nadziei, że się do nich zmieni). Nie powinno też kupować się czegoś co jest niedopasowane do sylwetki. Ubrania mają za zadanie zapewniać komfort i wygodę. Warto na to postawić. Lepiej też nie kierować się wyłącznie trendami. Nie każdą modną rzecz trzeba mieć i nie każdy nowoczesny fason pasuje.

Wygoda i swoboda

Niezależnie jednak od wskazówek i wytycznych dotyczących tego, jak najlepiej się ubrać i na co zwracać uwagę, trzeba pamiętać o jednym. Zawsze, niezależnie od okazji, trzeba wybrać ubranie które jest dopasowane do stylu i zapewnia poczucie komfortu i swobody. Jeśli tego nie będzie, to nawet w najlepiej skrojonym ubraniu, nie będzie można się poczuć dobrze. Ważne jest bowiem, aby dana bluzka, spódnica czy sukienka odpowiadała gustom i upodobaniom, by zakrywała to czego ktoś boi się najbardziej, a odsłaniała to z czego ktoś jest dumny. Jeśli ubranie zapewni komfort i wygodę, jeśli będzie dawało poczucie dopasowania, wówczas zyskuje się pewność, że jest to ubranie właściwe. Jeśli coś nie daje takiego poczucia lub jest niewygodne, wówczas należy zastanowić się czy warto je kupować. Istnieje bowiem spore ryzyko, że zostanie założone tylko raz. Nie zawsze opłaca się w nie inwestować. Dlatego też, niezależnie od trendów, porad i inspiracji, należy kierować się swoim instynktem i  swoimi opiniami.

Przestrzegając tych zasad i stosując się, choć do niektórych z nich, można mieć pewność, że wybrało się ubranie nie tylko dopasowane do figury, ale również wysokiej jakości i wykonane z dobrego materiału, który przetrwa więcej niż jeden sezon.

Sprawdź naszą ofertę odzieży damskiej plus size!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.