Odzież damska w dużych rozmiarach – od wyboru do koloru

odzież damska plus size - od wyboru do koloru

Wybór ubrań plus size jest coraz większy. Bez trudu można znaleźć dobrej jakości ubrania, dopasowane do okazji, w różnych kolorach. Nie trzeba się już ograniczać lub szyć samemu. Wystarczy dobrze poszukać.

Dawniej nie było kolorowej odzieży plus size

Jeszcze do niedawna dominowało przekonanie, że jedynym celem kobiety w większym rozmiarze było zasłonięcie sie workowym ubraniem, tak by nie było widać mankamentów urody. I faktycznie wiele kobiet decydowało się na obszerne ubrania w ciemnych kolorach, w myśl zasady „czarne wyszczupla”. Taką zasadę przyjmowały również sklepy, które jeśli miały ofertę ubrań plus size, ograniczały się jedynie do najprostszych i obszernych fasonów w ciemnych kolorach. Byleby nie przyciągać uwagi i nie rzucać się w oczy. Im mniej kształtów było widać tym lepiej. Jeśli kobieta w większym rozmiarze chciała ubrać coś w kolorze, o ciekawym i atrakcyjnym fasonie, musiała korzystać z oferty zagranicznych sklepów lub sama sobie szyła ubrania u krawca. Taki trend utrzymywał się długo. Nadal jest on widoczny, choć na szczęście wiele sklepów od niego odchodzi. Właściciele lub producenci mają bowiem świadomość tego, że większy rozmiar nie odbiera chęci do atrakcyjnego i schludnego czy eleganckiego wyglądu. Zasada „czarny wyszczupla” również przestała działać i w sekcji plus size lub w sklepach oferujących ubrania plus size jest bardziej kolorowo.

Dziecinnie i bez polotu

Innym problemem, z którym zmagały się osoby szukające ubrań plus size była jakość ubrań i ich wygląd. Poza smutnymi i ciemnymi kolorami czy prostymi trendami (prosta spódnica, szerokie jeasny, obszerna tunika lub bluza czy luźny t-shirt i szeroka sukienka) w sekcji z odzieżą plus size dominowały dziecięce lub pstrokate wzory czy nadruki. Wiele ubrań, jeśli nie było w ciemnych kolorach wyróżniało się zwierzęcymi motywami, kwiatowymi nadrukami czy innymi rozwiązaniami, które nie do każdego i nie na każdą okazję pasują. Trudno było znaleźć eleganckie ubranie, które nie wyglądałoby jakby było zakupione w dziale dziecięcym lub kostiumowym czy też w sklepie z ubraniami dla miłośników roślin. Oczywiście w żadnym z tych rozwiązań nie ma nic złego, jednak jeśli nie lubi się takich motywów, trudno było znaleźć coś dla siebie.

Obecnie, producenci ubrań plus size wydają się lepiej rozumieć tę grupę klientów. Mają świadomość tego, że powinny one wyglądać podobnie jak ubrania w mniejszych rozmiarach, powinny być nie tylko zabawne lub tuszujące, ale i eleganckie i dopasowane do każdej okazji. Trend ten zaczyna być widoczny w wielu sklepach, choć wydaje się, że nie każdy jeszcze to dobrze rozumie.

Dla każdego coś dobrego

W sklepach z odzieżą plus size pojawia się coraz więcej atrakcyjnych fasonów i materiałów. Można znaleźć w nich zarówno sukienki czy spódnice w różnych długościach i krojach, które choć zakrywają pewne mankamenty ciała, to jednocześnie podkreślają atuty. Dzięki temu sylwetka jest widoczna, ale dobrze wymodelowana. Bluzy czy koszulki nie są produkowane wyłącznie z kolorowymi nadrukami w obszernych fasonach. Podobnie jak spodnie. Poza klasycznymi jeansami lub szerokimi spodniami z materiału, pojawiają się tez rybaczki czy krótkie spodenki w większych rozmiarach.

Zauważyć można, że więcej jest klasycznych rozwiązań, które jeszcze do niedawna dostępne są w mniejszych rozmiarach, a teraz można je dostać również w większych rozmiarówkach. Dzięki temu, niezależnie od okazji (dom, aktywność fizyczna, praca, ważne wyjście, spotkanie ze znajomymi), można dobrać stylizację, która będzie nie tylko we właściwym rozmiarze, ale też będzie zgodna z obowiązującymi trendami czy ulubionymi akcentami. Nie trzeba się więc ograniczać.

Odzież dla kobiet plus size na każdą okazję

Obecnie ubrania w dużych rozmiarach można znaleźć na każdą okazję. Niezależnie od tego czy szuka się dresu na siłownię czy eleganckiej kreacji na ważne wyjścia, bez problemu można znaleźć coś, co nie ma prostego kroju i jest w kolorze innym niż czarny. Coraz więcej sklepów online oraz punktów stacjonarnych myśli również o kobietach plus size. Szyjąc ubrania w większych rozmiarach przygotowują takie propozycje, które będą robić dobre wrażenie, będą pasować do okazji, a przede wszystkim będą podkreślać atuty sylwetki, a nie tylko ją maskować.

Sprawdź naszą ofertę odzieży damskiej plus size!

Koszyk close